Czym jest ORTHERO?

Leczenie ORTHERO to niemal niewidoczny sposób prostowania zębów. Dzięki zaawansowanej technologii komputerowego obrazowania 3D lekarz przedstawia pacjentowi kompletny plan leczenia oparty na jego zaleceniach, od początkowego ustawienia zębów do uzyskania pożądanego ustawienia po zakończeniu leczenia.

Następnie zostaje wykonany zestaw przejrzystych nakładek dostosowany specjalnie do określonego pacjenta. Zadaniem nakładek jest powolne przesuwanie zębów. Każdą nakładkę nosi się przez około dwa tygodnie. Następnie wymienia się ją na kolejną nakładkę z zestawu, która dalej stopniowo przesuwa zęby w stronę planowanej pozycji końcowej.

Czas leczenia zależy od potrzeb danego pacjenta i określa go lekarz.

Zalety systemu ORTHERO

  • efekt kosmetyczny – nakładki są prawie niewidoczne,
  • idealna higiena – nakładki można zdejmować, dzięki czemu podczas mycia zębów nie utrudniają dokładnego wyszczotkowania,
  • komfort noszenia –  nakładki można zdjąć na czas spożywania posiłków, czy podczas ważnych spotkań,
  • jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób uczulonych na nikiel.

Wykonanie i wygląd nakładek

Praktycznie niewidoczne nakładki są wykonane z mocnego materiału termoplastycznego klasy medycznej, który został opracowany specjalnie z myślą o systemie ORTHERO. Nakładki są dostosowane do konkretnego pacjenta i pasują dokładnie do jego zębów.

Użytkowanie nakładek

Nakładki należy nosić przez cały czas, z wyjątkiem posiłków oraz mycia i nitkowania zębów. Zaleca się noszenie nakładek przez około 20 godzin na dobę.

Wizyty kontrolne u lekarza ORTHERO po rozpoczęciu leczenia

Wizyty są zazwyczaj wymagane co 6-8 tygodni. Ich celem jest sprawdzenie, czy leczenie przebiega zgodnie z planem.

Aparat retencyjny po zakończeniu leczenia

Zakładanie aparatu retencyjnego jest niezwykle ważne po leczeniu ortodontycznym dowolnego typu, ponieważ pozwala zachować nowe ustawienie zębów. Jeśli zęby nie mają zmienić ustawienia na inne od idealnego, najlepiej zakładać aparat retencyjny zgodnie z zaleceniami lekarza Invisalign. Apraty retencyjne również maja formę przeźroczystych nakładek.


 

Zobacz ceny aparatów ORTHERO w naszej Klinice

 

 

 

 

 

 

 

Darmowa
Konsultacja Ortodontyczna
Masz wątpliwości? Wahasz się?
Przyjdź i porozmawiaj z lekarzem ortodontą za darmo!