Korony protetyczne

 

Korony protetyczne, wykonywane w naszej Klinice, to uzupełnienia cementowane w jamie ustnej na stałe. Wykonujemy je, w przypadku dużej utraty tkanek twardych zęba, w zębach osłabionych licznymi uzupełnieniami, po urazach w zębach, po leczeniu kanałowym, w rozległych przebarwieniach i niedorozwoju tkanek.
Korony protetyczne odbudowują funkcję żucia, kiedy zwykłe wypełnienie, nie jest w stanie odtworzyć utraconych tkanek. Gwarantują estetykę, wzmacniają ząb. Są wykonywane indywidualnie dla każdego pacjenta oraz idealnie pasują pod względem barwy i kształtu.

 

Korony porcelanowe na podbudowie metalowej

 

Korony porcelanowe na podbudowie metalowej składają się z metalowej czapeczki, która może być wykonana ze stopu metali (Co, Cr, Cu, Ni) lub ze stopu złota. Metal odpowiada za trwałość uzupełnienia, jego wytrzymałość, a nakładana na metal porcelana za estetykę. Uzyskanie idealnego efektu kosmetycznego, może być czasem niemożliwe z powodu innego niż w zębach naturalnych, załamywanie, absorpcji i odbicia światła. Metal może wpłynąć na stan dziąseł - w okolicy kieszonki dziąsłowej może wywoływać powstanie ciemniejszego brzegu. Z tego względu uważa się, że uzupełnienia wykonywane na podbudowie metalowej nie zawsze mają zadowalającą estetykę.

 

Korony porcelanowe na podbudowie cyrkonowej

 

Korony porcelanowe na podbudowie cyrkonowej mają budowę zbliżoną do koron metalowo porcelanowych. Czapeczkę metalową zastępuje tu bardzo estetyczna i nieprzezierna czapka z cyrkonu, na którą napalona jest porcelana. Korony te charakteryzują się wysokim stopniem estetyki, bardzo dużym stopniem pokrycia przebarwionych tkanek zęba lub metalowym wkładem korzeniowo - koronowym. Nadają się zarówno do odbudowy zębów w odcinku przednim jak i tylnym.

 

Korony porcelanowe cyrkonowe

 

Korony porcelanowe cyrkonowe wykonane z dwutlenku cyrkonu, gwarantują bardzo wysoką przezierność (41%), wysoką odporność na pękanie. Mogą być indywidualnym uzupełnieniem lub wchodzić w skład konstrukcji protetycznych - częściej w odcinku bocznym. Są zbudowane w całości z jednorodnego materiału, co zapobiega odpryskiwaniu napalonych warstw porcelany. Charakteryzują się bardzo wysoką estetyką - mogą być stosowane w odcinku przednim (po napaleniu porcelany, odpowiednim malowaniu). W porównaniu do standardowych prac protetycznych wykonanych na bazie metalu i porcelany tlenek cyrkonu pozwala na odtworzenie uzębienia w jeszcze bardziej naturalny sposób.

 

Korony pełnoceramiczne

 

Korony pełnoceraminczne zbudowane w całości z porcelany napalonej tłoczonej lub wycinanej. Charakteryzuje je bardzo wysoka estetyka dlatego mają zastosowanie w odbudowie zębów przednich. Porcelana wykazuje cechy zbliżone do cech tkanek zęba (twardość, ścieralność). Są zupełnie nietoksyczne w stosunku do tkanej zęba jak i dziąseł. Nie alergizują, nie gromadzą płytki niezębowej. Odpowiednia metoda cementowania, umożliwia silne połączenie z zębem i umocowanie go. Barwa korony jest stabilna i nie ulega przebarwieniu.

 

Korony na implancie

 

Korony na implancie mogą być wykonane z metalu i porcelany lub cyrkonu (w odpowiednim systemie wytwarzania). Są połączone z implantem (po jego ówczesnym ustabilizowaniu w kości) łącznikiem,  który może być wykonany z metalu lub ceramiki, może być wkręcony lub cementowany, prosty lub kątowy. Wraz z implantem umożliwiają odbudowę utraconego zęba oraz jego funkcji.

 

 

 

Zobacz cennik