RTG Tomograficzne i Pantomograficzne

W naszej Klinice dysponujemy nowoczesnym pantomografem cyfrowym do wykonywania zdjęć RTG tomograficznych (3D) jak i panoramicznych, popularnie nazywanych "panoramą" oraz zdjęć cefalometrycznych, czyli bocznych zdjęć czaszki. 

Zdjęcia te umożliwiają ocenę całego stanu uzębienia łącznie ze stawami skroniowo-żuchwowymi oraz zatokami szczękowymi.
Sprzęt ma szerokie zastosowanie. Jest dla lekarza źródłem przydatnych informacji o uzębieniu pacjenta podczas leczenia ortodontycznego, implantologicznego, endodontycznego czy przy leczeniu z zakresu chirurgii szczękowej. Badania żuchwy, szczęki, zatok, stawów skroniowo-żuchwowych czy fragmentów czaszki ułatwiają lekarzowi postawienie szybkiej i trafnej diagnozy.
 
Aparat Hyperion X9, dostarcza najdokładniejszych i najwyższej jakości panoramicznych obrazów poprzez nowatorski cyfrowy proces obrazowania i zastosowanie najnowszych technologii dostępnych na rynku, umożliwiających zmniejszenie dawki naświetlania pacjenta promieniami RTG do minimum.
 
Zdjęcie uzyskujemy natychmiast po ekspozycji na ekranie komputera. Możemy je zapisać na płycie CD, innym nośniku danych, przesłać emailem lub odostępnić w naszym systemie internetowym.
 
Badanie to jest niezbędne do oceny stanu zębów pacjenta oraz do zaplanowania leczenia. Dzięki uwidocznieniu wszystkich zębów wraz ze strukturami sąsiadującymi jest niezwykle cennym badaniem przesiewowym umożliwiającym wczesne wykrycie zmian patologicznych w kościach szczęki i żuchwy, a także w stawach skroniowo-żuchwowych oraz w zatokach szczękowych. 
 
 

RTG Punktowe

Poza zdjęciami panoramicznymi w naszej Klinice dysponujemy aparatem do wykonywania zdjęć punktowych RTG pojedynczych zębów, najczęściej stosowanych w diagnostyce podczas leczenia endodontycznego.

Aparat RXDC eXTend wraz z cyfrową radiowizjografią ZEN-X jest najnowszą wersją wysokiej częstotliwości aparatu Rtg zaprojektowanego do uzyskiwania dokładnych zdjęć, dzięki niezrównanej równolegści wiązki, otrzymywanej z zamontowanego 12” tubusa.

Rozwiązania konstrukcyjne, połączone z najnowocześniejszymi technologiami, dostarczają stomatologom bardzo precyzyjne i wszechstronne urządzenie, umożliwiające różnorodną konfiguracją, wyposaąone w bezprzewodowe sterowanie. Specjalnie stworzona do cyfrowych zdjęć rentgenowskich głowica o stałym potencjale gwarantuje stałą ostrość zdjęć i radykalnie obniża dawki napromieniowania.