Aparaty niewidoczne - Clear Aligner

Clear Aligner – najbardziej kosmetyczny i niewidoczny aparat ortodontyczny

Clear Aligner to innowacyjna metoda leczenia ortodontycznego za pomocą przezroczystych szyn-nakładek, które są alternatywą dla aparatów stałych i ruchomych.

Nakładki wykonane są metodą termoformowania w specjalnych urządzeniach z użyciem nowej technologii i analizy cyfrowej.

Na podstawie wykonanych podczas wizyty wycisków wytwarzany jest zestaw 3 nakładek na jeden łuk zębowy. Czyli w przypadku  stosowania aparatu na górny i dolny łuk zębowy są to 3 pary szyn. Po około trzech tygodniach stosowania nakładek, według zaleceń lekarza ortodonty wykonywane są ponowne wyciski i pacjent otrzymuje kolejny zestaw nakładek. Proces ten powtarzany jest w zależności od nasilenia wady i nieprawidłowości zębowych. Szyny zmienia się co miesiąc, a czas leczenia zależy od nasilenia wady, dyscypliny pacjenta. Średnio wynosci on ok. 1,5 roku.

 Po osiagnięciu porządanego efektu pacjent otrzymuje nakładki ostateczne, które pełnią rolę retainera. Ich zadaniem jest utrzymanie osiągniętego efektu leczenia. 

Zalety:

Należy jednak mieć na uwadze, że nakładki należy nosić 20 godzin na dobę. Powinniśmy zastanowić się, czy jesteśmy w stanie stosować ten rodzaj aparatu tak sumiennie. Ma to ogromny wpływ przede wszystkim na czas leczenia. W przypadku aparatów stałych proces leczenia trwa stale przez 24 godziny na dobę. Aparat po prostu jest na zębach cały czas.

Zobacz ceny aparatów Clear Aligner w naszej Klinice