Stomatologia ogólna

Stomatologia zachowawcza

W naszej Klinice bardzo duży nacisk kładziemy na profilaktykę próchnicy, czyli zapobieganie powstawaniu ubytków. Dla każdego Pacjenta ustalamy indywidualnie dobrany program profilaktyczny, w zależności od ryzyka próchnicy oraz od współwystępujących innych schorzeń.

Wysoko wykwalifikowana higienistka uczy naszych Pacjentów jak prawidłowo dbac o higienę jamy ustnej. Pomaga w doborze odpowiednich akcesoriów i  środków do higieny tj. szczoteczka, pasta, płukanka.

Co pół roku, a w trakcie leczenia ortodontycznego nawet częściej, niezbędne jest wykonanie profesjonalnego oczyszczenia zębów (skaling, piaskowanie) po którym stosujemy odpowiednie preparaty wzmacniające tkanki zębów.

Zniszczona struktura zębów niestety nie regeneruje się, a jedyną metodą powstrzymania próchnicy jest jej leczenie. Celem leczenia jest zachowanie zęba i zapobieganie ew. powikłaniom.

Leczenie ubytków polega na usunięciu uszkodzonych tkanek zęba, dokładnym oczyszczeniu i odbudowie utraconych tkanek za pomocą odpowiedniego materiału. W naszej Klinice stosujemy najwyższej jakości materiały, które umożliwiają przywrócenie idealnej estetyki i funkcji zębów.

Stosujemy dwie metody wypełniania ubytków:


Zobacz cennik

Zapraszamy!