Wybielanie zębów

Przebarwienia szkliwa, szczególnie te powierzchowne można usunąć poprzez systematyczne mycie zębów oraz profesjonalne oczyszczanie w gabinecie stomatologicznym.

Jednakże przebarwienia, które wniknęły głęboko w strukturę zęba są trudne do usunięcia w tradycyjny sposób. Starając się sprostać wymaganiom naszych klientów marzących o pięknym, białym uśmiechu w naszej Klinice proponujemy dwie metody wybielania zębów:

W naszej Klinice, przed każdym zabiegiem profesjonalnego wybielania zębów wykonujemy zabieg oczyszczania zębów z kamienia i osadu. Ma to bardzo duży wpływ na efekt wybielania.

 

Wybielanie lampą ZOOM - to biały uśmiech w 1 godzinę !

System wybielania lampą ZOOM (przeczytaj więcej) jest naukowo zaawansowaną, opatentowaną metodą wybielania zębów w gabinecie.  Jest ona całkowicie bezpieczna, skuteczna i gwarantuje szybki efekt białych zębów.

 Zabieg polega na nałożeniu specjalnego żelu wybielającego ZOOM na powierzchnię zębów, a następnie aktywowaniu go przez zimne światło akceleratora. Światło emitowane przez akcelerator lampy ZOOM przyspiesza proces wybielania zębów poprzez zwiększenie częstotliwości utleniania nadtlenku wodoru. Cały zabieg trwa około 1 godziny.

Po wyjściu z gabinetu, już bezpośrednio po zabiegu, można pochwalić się białym uśmiechem. 

Ponadto Pacjenci naszej Kliniki otrzymują zestaw do samodzielnego wybiela w domu. W skład zestawu wchodzą indywidulane nakładki silikonowe oraz strzykawki z żelem wybielającym.

 

 

Zobacz cennik wybielania lampą
Przeczytaj więcej o systemie ZOOM

   

 

 

 

Wybielanie nakładkowe

Polega ono na wykonaniu indywidualnie dopasowanych silikonowych nakładek, które wypełnia się specjalnym żelem wybielającym i zakłada na zęby, ściśle według wskazówek lekarza lub higienistki.

Podczas pierwszej wizyty lekarz kontroluje stan dziąseł, zębów. Określa aktualny kolor zębów. Na podstawie wywiadu stwierdza czy nie ma przeciwwskazań do przeprowadzenia zabiegu. Jeśli kurację można wykonać pobierane są  specjalną masą wyciski zębów, na podstawie których technik protetyczny wykonuje nakładki wybielające.

Tak wykonane „szyny” są idealnie dopasowane do kształtu zębów.

Na drugiej wizycie pacjent otrzymuje nakładki, zestaw żeli wybielających oraz zostaje poinstruowany pod względem zastosowania zestawu.

Cały proces wybielania zębów trwa około 10 dni. Po tym czasie możemy cieszyć się białym uśmiechem.

Zobacz cennik wybielania nakładkowego

 

Wybielanie zębów martwych

Zębom martwym, które niejednokrotnie stają się ciemniejsze niż pozostałe, można przywrócić ich naturalną barwę. W tym celu do wnętrza zęba aplikuje się odpowiedni preparat wybielający.

Zanim przystapi się do zabiegu wybielania w naszej Klinice zawsze wykonujemy zdjęcie RTG, żeby sprawdzić czy leczenie kanałowe było prawidłowo przeprowadzone. Przy braku przeciwwskazań do zabiegu, po założeniu materiału wybielającego ząb zabezpieczany jest tymczasowym wypełnieniem.

By zabieg był skuteczny konieczna jest często 3-4 krotna aplikacja preparatu wybielającego. Dla bezpieczeństwa zabiegu zachowane są odpowiednie środki zapobiegawcze. Dno komory oraz okolica przyszyjkowa są zabezpieczane warstwą cementu. Materiał ten chroni część korzeniową zęba przed przenikaniem do niej środków utleniających.

Pamiętaj

Należy pamiętać, iż efekt wybielania zębów zależy od indywidualnych predyspozycji pacjenta. Lekarz nie jest w stanie przewidzieć stopnia rozjaśnienia barwy zębów.

Aby efekt rozjaśnienia  był odpowiedni należy po zabiegach wybielania przez ok. tydzień wyeliminować z diety produkty barwiące np. buraczki, carry, czerwone wino czy kawę. Warto także odstawić palenie papierosów.

Efekt białych zębów utrzymuje się średnio dwa lata i zależy od trybu życia pacjenta. Zrozumiałym jest, że u osób palących czy pijących w dużych ilościach kawę efekt utrzyma się krócej i w celu podtrzymania go niezbędne będzie międzyczasie dobielenie zębów.